Jonas ruošimasis pusmaratoniui

Pusmaratonis. #2 Pirmi du mėnesiai

Kuomet žmonės aprašinėja keliones ar specifinio proceso apžvalgą, tuomet jie naudoja tam tikrus intervalus savo apibendrinimams aprašyti. Pavyzdžiui: pirma diena, pirma savaitė, pirmas mėnesis, pirmi metai ir t.t. Manau laikotarpis “Pirmi du mėnesiai” yra per daug nuvertinti.

Pirmas mėnuo

Ankstesniame straipsnyje rašiau, jog po pirmųjų treniruočių jaučiuosi sulaužytas. Prisipažinsiu, kad šiuo metu, einant antram mėnesiui, vis dar skauda kojas po treniruočių. Po pirmos savaitės pajaučiau nugaroje, juosmens dalyje, skausmus. Vėl grįžo sena trauma. Iki šiol nežinau, kas ten yra. Problemos su slanksteliais, kurie spaudžia nervą ir karts nuo karto skausmas eina į koją arba pasilieka nugaroje. Liaudiškai tariant “išvaržos” nėra pagal magnetinį rezonansą, pagal kai kuriuos sporto medicinos specialistus – yra. Pasipasakojau treneriui, kuris mane nukreipė pas savo kineziterapeutę. Rasa buvusi bėgikė, o dabar kineziterapeutė, todėl labai džiaugiuosi, kad ją ir pasirinkau. Jai papasakojau problemą, apžiūrėjo ir galėjo reziumuoti iš daržo pusės (bėgimo), kurio man reikėjo. Žinoma pirmiausia bendrai apibūdino mano fizinę būklę. Aprašė diagnozę, su kuria atėjau pas Miglę. Dar kartėlį papasakojau savo problemas ir jį sudarė treniruočių (mankštos) planą, kurio pagalba stiprinu savo raumenyną.

Antras mėnuo

Antrą mėnesį pradedu su tokiu treniruočių grafiku:

  • Pirmadienis – poilsis;
  • Antradienis – mankšta;
  • Trečiadienis – treniruotė pas Dalių (Neko runners);
  • Ketvirtadienis – mankšta;
  • Penktadienis – lengvas bėgimas (140-145 tv./min)
  • Šeštadienis – poilsis;
  • Sekmadienis – lengvas bėgimas (140-145 tv./min) bei jeigu būnu Utenoje, einu į Miglės organizuojamas treniruotes.

Mankštą galima daryti kiekvieną dieną, norėčiau, kad taip ir būtų, tačiau viskas su laiku, kai bus pagautas savas ritmas:) nereikia iš karto perspausti, kad nebūtų atmetimo reakcijos. Šį mėnesį pasinaudojau Daliaus pasiūlymu ir nuvykau į LEU atlikti sporto testo, kurio metu buvo galima sužinoti apie savo širdies darbą (ir ne tik). RI – rufjė indeksas rodo, kad kraujotakos sistema yra geroje būklėje, o atsistatymas po krūvio yra gan lėtas. Tai parodo, kad esu pajėgus, bet reikia daug kardio darbo (lengvų bėgimų). Aukštas hemoglobinas ir hematokritas, todėl reikia daug skysčių gerti – daug vandens. Mano anearobinis slenkstis yra 176. Šio skaičiaus pagalba žinau, kad man treniruotis reikia 142-147 tv./min, tam, kad geriausiai treniruotųsi širdis. Plačiau apie pulso zonas galite paskaityti šiame straipsnyje.

Va taip ir prabėgo tie du pirmi mėnesiai. Darbas tęsiasi toliau.

P.s nuotrauka, kuomet išbėgau per lietų bėgioti, pasiilgau to jausmo:)

Jonas

Jonas Matuliauskas

Bloger’is apie sausainius ir pieną

Facebook | Instagram

Įrašo “Pusmaratonis. #2 Pirmi du mėnesiai” komenatarų: 25

 1. Ирригатор (также известен как оральный ирригатор, ирригатор полости рта или дентальная водяная нить) – это устройство, используемое для очистки полости рта. Оно представляет собой насадку с форсункой, которая использует воду или жидкость для очистки полости рта. Ирригаторы применяются для удаления зубного камня, бактерий и насадок из полости рта, а также для смягчения любых застывших остатков пищи и органических отходов. Ирригаторы применяются для профилактики и лечения различных патологий полости рта. Наиболее распространенные ирригаторы используются для удаления зубного камня, лечения десны, профилактики и лечения воспалений десен, а также для лечения пародонтита. Кроме того, ирригаторы используются для анестезии полости рта, а также для применения антибактериальных препаратов.. Click Here:👉 https://www.irrigator.ru/irrigatory-cat.html

 2. Have you ever thought about creating an ebook or guest authoring on other blogs? I have a blog centered on the same subjects you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my viewers would enjoy your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e mail.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.