tempimo pratimai

Naujausia informacija apie tempimo pratimus

Daug kalbama apie tempimo pratimus, tačiau norime pasidalinti dar keliais įdomiais ir pačiais naujausiais faktais apie juos. Dauguma jau žinote, kad pramankštos (apšilimo) metu, mes turime daryti dinaminius (trumpo laiko tempimas kelis kartus) , ciklinius tempimus, kad apšiltume ir paruoštume savo kūną darbui. Jei jūsų sporto šakoje reikalinga labai didelė judesių amplitudė, tada statiniai tempimo pratimai (raumuo ištempiamas ir laikomas tokioje padėtyje tam tikrą laiko tarpą) yra gerai, tačiau žinokite, kad atlikus statinį tempimą pramankštoje, jūsų galingumas ir greitumas sumažės. Tai viena didžiausių greitumo, staigumo ir galingumo sporto šakų atletų daromų klaidų, tad pagal savo tikslus ir rinkitės pramankštos būdą.

Sekantis dalykas yra tempimo laikas

Dažnai žmonės tempia raumenis apie 30 – 60 s. Tačiau su tokiu tempimu mes nesiekiame padidinti raumens ilgio ir toks tempimas lankstumą pagerina tik trumpam laiko tarpui, galime teigti, kad iki 1 val. Taigi, yra nustatyta, kad daugiau naudos duoda cikliškas tempimas, kuomet darome 8 – 15 kartų tą patį tempimą po 3 – 5 s. Darome išvadą, kad dinaminis, cikliškas tempimas yra efektyvesnis už statinį, nes per dinaminį tempimą yra panaudojamos reciprokinis slopinimas, kuris reiškia, kad susitraukiant agonistui, antagonistas atsipalaiduoja.

Tiek naujausios informacijos šį kartą, atkreipkite dėmesį į šiuos, kaip atrodo, paprastus dalykus, nes jie suteikia labai daug naudos mūsų kūnui.

Migle ZakarkaiteMiglė Zakarkaitė

Fizinio aktyvumo patarimai, pratimų atlikimas bei konsultacija sporto klausimais.

Facebook | Instagram

Miglė Zakarkaitė

View posts by Miglė Zakarkaitė
Fizinio aktyvumo patarimai, pratimų atlikimas bei konsultacija sporto klausimais.
Scroll to top