agadiras

Agadiras – miestas, kuriame visus metus šviečia saulė

Prie Atlanto vandenyno įsikūręs Agadiras nepanašus į jokį kitą Maroko miestą. 1960 metais galingas žemės drebėjimas beveik visiškai sunaikino šį kurortą, o jį atstatę architektai užsibrėžė tikslą sukurti modernų miestą.
Dėl savo naujumo, amžinos saulės ir netoliese esančio oro uosto, Agadiras greitai tapo daugumos kelionių agentūrų taikiniu.

Didžiausias kurortinis miestas Maroke įsikūręs puikioje vietoje – jį supa Anti Atlaso kalnai, Saharos dykuma, o Atlanto vandenyno pakrantės paplūdimys tęsiasi net 10 km. Netoliese esantys kaimai tapo daugumos banglentininkų traukos tašku, o mažasis Taghazout – bangų gaudytojų Meka (apie šią vietą rašysiu atskirai). Agadire klimatas išlieka pastovus visus metus. Vasarą oras sušyla iki 30 laipsnių, žiemą – iki 25, tad šis miestas yra ideali vieta pabėgti nuo kaitros Marakeše, o sausio mėnesį tikrai nesušalsite maudydamiesi iki 19 laipsnių įkaitusiame Atlanto vandenyne.
Dėl savo modernumo, švarių, palmėmis apsodintų alėjų, viešbučių kompleksų ir architektūros, Agadiras dažnai vadinamas Maroko Majamiu; kitiems jis primena Viduržemio miestų kurortus. Mano nuomone, Agadiras yra puikus startas pažinčiai su Maroku, ypač jei keliaujate su vaikais, ar iki tol nesate klajojęs savarankiškai. Agadiras pamažu pripratins jus prie spalvingos Maroko kasdienybės, spalvų, garsų, skonių ir derybų meno.

Taigi, grįškime prie bangų gaudytojų Mekos vadinamo Taghazout miestelio. Jis jau seniai yra pavergęs bangų gaudytojų iš viso pasaulio širdis. Nuostabus oras ir dažniausiai palankūs vėjai, leidžia skrosti Atlanto vandenyno bangas su pasimėgavimu. Stovėdamas su banglente paplūdimyje ir stebėdamas besiformuojančias bangas, lauki momento, kada pagaliau įlipsi į vandenį ir kaip Moriartis iš “Chasing Mavericks” pagausi savo pirmąją bangą. Po poros treniruočių, pirmoji banga buvo pagauta. Nedidelė, tačiau pradžia jau buvo padaryta. Būtent taip penkios dienos šiame hipsteriškame miestelyje ir praėjo. Rytais jogos klasės, gausūs pusryčiai ir mažiausiai šešios valandos paplūdimyje, mokantis, sportuojant, bendraujant ir gaudant. Bangas. Iki išprotėjimo.

Per pora laisvesnių dienų buvo galima pastebėti, kokie keliautojai susirenka į Taghazout. Jiems neaktualūs standartiniai viskas įskaičiuota paketai, jie nebijo iššūkių ir yra truputį romantikai. Jiems patinka stebėti, kaip žvejai iš jūros parvelka savo valtis; patinka vakare nueiti į vietinius restoranus, kuriuose visi ragauja šviežią žuvį. Jie truputį nutrūktgalviai, nes nebijo susirasti vietinį taksį ar autobusą, derėtis su vairuotoju, pasiklysti ir, žinoma, gaudyti bangas.

Na, o jeigu skrosti bangas jau kiek pabosta, netoli Agadiro galima pačiuožinėti ant snieglenčių, tik vietoje sniego naudojant… smėlio kopas. Tai puiki pramoga tiems, kurie nori aktyviai praleisti vakarą, gerti tradicinę mėtų arbatą, pamatyti bananų kaimą, nedidelius žvejų kaimelius, nuostabią Atlanto vandenyno pakrantę, na ir, žinoma, pasitikti saulėlydį, leidžiantis ant lentos žemyn!

Jonas

Jonas Matuliauskas

Bloger’is apie sausainius ir pieną

Facebook | Instagram

Įrašo “Agadiras – miestas, kuriame visus metus šviečia saulė” komenatarų: 15

  1. A secret weapon for anyone who needs content. I dont need to tell you how important it is to optimize every step in your SEO pipeline. But unfortunately, its nearly impossible to cut out time or money when it comes to getting good content. At least thats what I thought until I came across Article Forge. Built by a team of AI researchers from Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Harvard, Article Forge is an AI content writer that uses deep learning models to research, plan out, and write entire articles about any topic with the click of a button. Their team trained AI models on millions of articles to teach Article Forge how to draw connections between topics so that each article it writes is relevant, interesting and useful. All their hard work means you just enter a few keywords and Article Forge will write a complete article from scratch making sure every thought flows naturally into the next, resulting in readable, high quality, and unique content. Put simply, this is a secret weapon for anyone who needs content. I get how impossible that sounds so you need to see how Article Forge writes a complete article with the Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.