audio knygos

Audio knygos padės „perskaityti“ nuobodžią knygą

Apie audio knygas sužinojau jau seniai, tačiau į jas daug dėmesio nekreipiau. Tam įtakos galbūt turėjo nepatrauklus pateikimas, o galbūt ne klausiau dėl to, kad nebuvo, galima sakyti, visiškai jokio pasirinkimo. Tačiau tos dienos jau praeityje.

Audio knygos – kas tai?

Trumpai ir buitiškai kalbant, tai yra į garso formatą (pvz: .mp3, .wma ir pnš.) įrašyta knyga.

Kodėl verta rinktis audio knygas?

Abejoju ar atsiras geras pakaitalas popierinei knygai, kuomet gali ramiam vakarui pasiimti knygą į rankas ir jausti kažką tikro, kai aplinkui vyrauja technologijų amžius. Skaityti detektyvą ir jaustis, kad tu jame dalyvauji. Tačiau ne visuomet užtenka tam laiko, o knyga gali būti parašyta ne taip įdomiai kaip norima, tačiau reikalinga siekiant plėsti akiratį, supratimą vienu ar kitu klausimu, o galbūt naudinga profesiniams tikslams. Pats savo pirmąją knygą perklausiau rugsėjo mėnesį. Knyga vadinosi “SUBTILUS MENAS NEKRUŠTI SAU (ir kitiems) PROTO. Kitoks požiūris į gerą gyvenimą”, o sekanti buvo – “ĮPROČIO GALIA. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai pakeisti”. Šiuo metu, kai daug begioju, tai puikus būdas nušauti du zuikius vienu šūviu ir savo laiką išnaudoti maksimaliai, kai daugiau nieko negali daryti užsiimdamas tokia veikla. Veiklų gali būti įvairių: važiavimas mašinoje, dirbant darbe (kuriame nereikia bendrauti su klientais), kitos sporto šakos, užsiimant namų ruošos darbais, einant į parduotuvę apsipirkti, skrendant lėktuvu ir pnš. Tai yra pirmoji priežastis, kodėl naudinga yra pasirinkti audio knygą. Antrąją priežastį supratau klausydamas antrosios knygos. Pirmąją knygą būčiau perskaitęs tikrai, ji yra įdomi, žvelgiama į gyvenimą iš kito kampo ir tuo įtraukianti. Antrojoje knygoje parašyta sudėtingiau, daug mokslinių įžvalgų, kurios nepadeda įsitraukti į knygos skaitymą, todėl ją būčiau jau po pirmųjų puslapių padėjęs atgal į lentyną. Tuo audio knyga ir žavi, kad gali “perskaityti” sudėtingą, nuobodžią knygą, kurios tau reikia. Taip yra dėl įgarsintojo balso, tembro. Kuomet įgarsintojas skaito pvz: mokslinę knygą, kurio balsas yra tinkamas grožinei literatūrai, tuomet daug lengviau yra įsitraukti į knygą ir ją suprasti, nes atrodo, kad skaito romaną.

Dar prie pliusų galima pridėti jog klausymas nevargina akių.

Keli minusai

Prirašiau pliusų, tačiau noriu paminėti ir minusus, kurie buvo per tą laiką pastebėti. Pirmiausia, tai ne visuomet išeina du darbus nuveikti vienu kartu. Pavyzdžiui važiuojant su mašina, tai ilgesnėse kelionėse galima labiau susikoncentruoti dėmesį į klausimą, mieste, bent man, nepavyko padaryti kaip norėtųsi. Sekantis minusas būtų informacijos pasisavinimas. Kad ir koks balsas būtų, kad ir kokia yra įdomi knyga, tačiau informacija nėra taip gerai pasisavinama kaip skaitant popierinę versiją.

Kur įsigyti?

Žemiau pateikiu sąrašą kur galima rasti audio knygų lentynų internete:

Lietuviškai
Audioteka 
Balarama 
Milžinas 

Angliškai
Audible 
Downpour 

Jonas

Jonas Matuliauskas

Bloger’is apie sausainius ir pieną

Facebook | Instagram

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *